Attivo

Image module

2011 yılında kurulan Attivo, aldatma ve tuzak sistemlerinin lider markasıdır. Tamamen özelleştirilebilir, çok geniş kapsamlı bir platform olan ThreatDefend platformu güvenlik sistemlerini atlatmayı başarmış daha önemlisi içerden gelen tehditlere karşı veri merkezlerini, endüstri kontrol sistemlerini, nesnelerin interneti ağlarını tamamen bir tuzağa dönüştürür. En iyi sistemler dahi bütün siber olayları engelleyemez düsturu ile kurulan Attivo, görünmez olayları görünür kılmakla birlikte uygulanabilir, doğru uyarlar sunmaktadır. Attivo tehditleri tespit ve izole ederken benzersiz entegrasyonlarıyla ağınızdaki tüm siber güvenlik sistemlerini bu oyuna dahil eder.

Diğer sistemlerden farklı olarak ayırt edilemez tuzak sunucu, kimlik ve uygulamalarlaa ağınızın organik bir parçası haline gelir. İmza tabanlı bir veriye dayanmayan Attivo ağınızdaki keşif, yaylıma , çalınmış kimlik bilgileri, ransomware, phising ve man in the middle saldırılarını saldırgana fark ettirmeden ilk adımda tespit eder. Siber olaylara ilişkin çok detaylı analiz (forensic) verisine elde edebileceğiniz platform raporlarında STIX, PDF, CSV, PCAP ve IOC  gibi standart formatları desteklemektedir.

F5 Networks

Image module

Yük dengeleme cihazı olarak bilinen ancak siber güvenlik, ağ ve sistem gibi birçok alana dokunan F5 Networks, bir uygulama sunum platformudur. Uygulamaları felsefesinin merkezinde bulunduran F5 nerede bulunursa bulunsun uygulamalara uçtan uca güvenli ve sağlıklı erişimi sağlar.

F5 Networks erişim ve kimlik çözümleri uygulama, kullanıcı ve ağ bağımsız olarak veri merkezinizde veya bulutta bulunan uygulamalarınıza single sign-on ve federasyon yöntemiyle çok yönlü kontroller ile benzersiz bir kullanıcı deneyimi ile erişmenizi sağlarken, verinin doğruluğunu da gelişmiş son kullanıcı savunma ve anti malware özellikleriyle sağlamaktadır.

F5 Network Application Security Manager, uygulama güvenlik duvarı kategorisinin de lider markasıdır. Tüm OSI katmanlarına dokunabilen BIG-IP platformu, negatif ve pozitif güvenlik senaryolarını birleştiren kendi kendine öğrenmeye dayalı son derece kolay kullanımlı uygulama güvenlik duvarı ile uygulamalarını ilk andan itibaren zahmetsizce korumanızı sağlamaktadır.

Fortinet

Image module

Fortinet kapsamlı, yaygın, gerçekten entegre, yüksek performanslı ağ güvenliğini hedef almaktadır. En çok kullanılan güvenlik duvarı unvanını da bünyesinde bulunduran Fortinet, çok tercih edilen ağ ve içerik güvenliğine yönelik geniş bir ürün gamına sahiptir. Bu çerçevenin bir parçası olarak güvenlik işlemcileri, güvenli erişim çözümleri, uygulanabilir siber istihbarat da bulunmaktadır.

Infoblox

Image module

Infoblox 1999 yılında ilk defa ilk güçlendirilmiş DNS uygulamasını çıkardığında daha önce yapılamayan başarılamayan sorunu çözerek ağ teknolojilerinde devrim yaratmıştır. O günden beri sektör lideri olan Infoblox en çok kullanıma sahip DNS, DHCP ve IPAM çözümüdür.

Tüm internet ağının en önemli parçası ve onu tek başına bozabilecek olan DNS protokolünün güvenliğinin önemini özümseyen Inforblox 8,000 in üzerinde müşterisiyle veri merkezi, bulut, sanallaştırma, SDN ile IPv4, IPv& geçişlerinde önemli görevler üstlenmektedir.

Skybox

Image module

2002’de kurulan Skybox dünya çapında binlerce şirket ve kamu kurumunda atak vektörlerinin tespitine katkı sağlamaktadır. Skybox çözümleri efektif zafiyet ve tehdit yönetimi, güvenlik duvarı yönetimi, ağ cihazları takibi ile yasal ve standartlara uyumluluk (compliance) takibi yapmaktadır.

Network modelleme, veri entegrasyonu, otomasyon, zafiyet ve tehdit istihbaratını harmanlayarak anında riskleri ve bunlara karşı atacağınız adımları görmenizi sağlar.

FireEye

Image module

Sandboxing (kum havuzu) sistemlerini siber güvenliğe kazandıran FireEye, ağ, son kullanıcı, eposta güvenliğini alanında en benzersiz entegrasyon ile gerçekleştirebilirken bünyesinde bulundurduğu dünyanın en büyük siber istihbarat şirketi iSight siber istihbaratı ve Dünyanın en önemli ve büyük siber güvenlik danışmanlık şirketi Mandiant’ın olay müdahale ekiplerinin tespit ve bulgularını da koruma yüzeyine her an yaymaktadır.

Firemon

Image module

Karmaşık güvenlik duvarı kurallarını çorap söküğü gibi düzenleyen Firemon bir veya birden fazla aynı veya farklı marka bir çok güvenlik duvarını aynı anda takip edebilmekte olup kapsamlı ama çok hızlı anlaşılabilir, amaca odaklı raporlar sunmaktadır.

Kaynak ve hedef arasındaki erişimi sağlamak veya engellemek için, kritik alanları korumak için hangi kuralı hangi güvenlik duvarına girmelisiniz. Atladığınız bir nokta var mı? Bu sorular Firemon ile tarihe karışıyor.

Runecast

Image module

VMware ortamlarında karşılaşılmış tüm sorunların %90’ı dokümanter edilmiştir. Runecast bu verinin avantajıyla VMware ortamlarınızı izler. Sanallaştırma ortamınızı VMware’ın bilgi bankası (knowledge base), güvenlik iyileştirme belgeleri (security hardening guide) ve en iyi konfigürasyonlara (best practice) açısından düzenli kontrol ederek oluşabilecek sorunları tespit ederken çözümleri hakkında bilgi verir. Dünya çapında bir çok VMware gurusu tarafından işlerini çok kolaylaştırdığını söyledikleri Runecast, VMware ortamınız için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Restorepoint

Image module

Ağ cihazlarınızın yedeklerini marka ve model bağımsız olarak alan Restorepoint, en çok boş bırakılan alan olan ağ cihazları yedeklemesi alanında pratik bir yardımcıdır. Birden fazla cihaza aynı anda konfigürasyon basmak,felaket anında çok hızlı yedekten geri dönebilme, farklı zamanlarda yapılan konfigürasyon değişikliklerinin takibini sağlamak gibi yangın anında büyük fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

Bilgi güvenliğiniz için neler yapabileceğimizi keşfedin…